СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ
DOI:
https://doi.org/10.33577/2313-5603.33.2020.87-98Ключові слова:
cанітарна служба, Друга світова війна, Робітничо-Cелянська Червона АрміяАнотація
У статті відображено вплив Другої світової війни на процес формування військово-медичної служби Червоної Армії СРСР, частиною якого була в той період Україна. Показано, як видозмінювалось медичне забезпечення в різних періодах війни, як розвивалась військово-медична освіта і наука, змінювались підходи до надання медичної допомоги в бойових умовах та удосконалювалась система лікувально-евакуаційного забезпечення, формувалась матеріально-технічна база, розвивались санітарний транспорт та авіація. Доведено, що Друга світова війна дала могутній поштовх для розвитку військової медицини, її науки, техніки та освіти.
Посилання
Военно-санитарное дело (1929). № 1. С. 104–106.
Історія розвитку застосування крові [online] Доступно http://hocsk.ks.ua/ statti-ta-publikatsiyi [Дата звернення 12 березня 2020].
Кувшинский Д.Д., Георгиевский А.С. (1968) Очерки истории советской военной медицины. Издательство «Медицина», Ленинградское отделение. 520 с.
Пасько В.В (2005) Організація медичного забезпечення військ. Київ, 429 с.
Приказ РЗС СРСР, 1929 р., № 131.
Устав военно-санитарной службы РККА, Москва, 1933.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Відповідальність за точність поданих фактів, цитат, цифр і прізвищ несуть автори матеріалів.
2. Редакція матеріали не повертає.
3. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
4. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, у якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.